Založ si blog

Kilometre PROTI obezite – výzva pre vaše zdravie

Európska asociácia pre výzkum obezity ( EASO ) a jej skupina expertov vydala v minulom roku súhrn odporúčaní o zdravotných výhodách a benefitoch cvičenia pre odborníkov a ľudí žijúcich s nadváhou a obezitou. Zdôrazňujú jeho pozitívnu hodnotu pre ľudí s nadváhou a obezitou a nutné zatriedenie fyzickej aktivity ako súčasť komplexného prístupu v prevencii a manažmente nadváhy a obezity.

Vieme, že fyzická aktivita a cvičenie tvoria “ kľúčový pilier “ pri zvládaní nadváhy a obezity a je dôležité, aby sa s novými odporúčaniami vytvorenými pracovnou skupinou EASO zoznámili praktickí lekári , zdravotnícki pracovníci a pacienti v celej Európe. O prínose fyzickej aktivity pre naše zdravie si môžete prečítať na www.sklon.sk.

Zdraviu prospieva akýkoľvek pohyb, ktorý prebieha v rámci našich pracovných povinností, vo voľnom čase alebo pri doprave, športe, chôdzi, jazde na bicykli alebo pri domácich prácach. A to bol jeden z dôvodov, prečo sme okrem nášho projektu Nordic walking PROTI obezite pripravili ďalšiu akciu – Kilometre PROTI obezite.

Naše Centrum zdravia a prevencie obezity Hygeia ponúka ako súčasť našich aktivít k Svetovému dňu obezity ( WOD 2022 ) v tomto mesiaci každému, kto v priebehu jedného týždňa ( 7 dní ) urobí viac ako 15 km ( chôdza, Nordic walking , beh, bicyklovanie, plávanie, lyžovanie ) možnosť diagnostiky tela ( zistenie množstva svalov, tuku, vody, minerálov, bazálneho metabolismu ) na prístroji InBody ZADARMO.

Je to súčasne zaujímavá a prínosná výzva pre všetkých , ktorým nie je pohyb cudzí a majú záujem dozvedieť sa viac o svojom tele.

#World Obesity Day

Smernice WHO o fyzickej aktivite a sedavom správaní

28.03.2022

V roku 2020 vydala Svetová zdravotnícka organizácia ( WHO ) po 10 rokoch Smernice o fyzickej aktivite a sedavom správaní, ktoré poskytujú odporúčania založené na dôkazoch v oblasti verejného zdravia pre celú populáciu , to znamená pre deti, dospievajúcich, dospelých , starších dospelých, tehotné ženy a po pôrode a ľudí žijúcich s chronickými ochoreniami alebo [...]

Shinrin-yoku – lesná terapia – aký má význam pre naše zdravie ?

26.03.2022

Pri mojej poslednej ceste po Japonsku sme navštevovali rôzne pamiatky a chrámy, väčšina z nich bola obklopená veľmi peknými japonskými záhradami alebo lesmi. Boli sme radi, keď sme si mohli sadnúť a trochu oddýchnuť , prípadne sa občerstviť a pozhovárať o zážitkoch z pobytu. Pripadalo mi zvláštne, že nám ľudia uvoľnili miesto a odišli inde. Až neskôr som sa [...]

Stigma obezity v médiách

24.03.2022

Médiá sú dôležitým a vplyvným zdrojom informácií o nadváhe a obezite. Spôsob, akým médiá zobrazujú, opisujú a informujú verejnosť o obezite, jej príčinách a následkoch hlboko formuje chápanie verejnosti a postoje k tomuto dôležitému zdravotnému problému, ktorý sa dotýkajú nielen jednotlivca, ale celej spoločnosti. Podľa Ruddovho Centra pre potravinovú politiku a [...]

Joe Biden, Nemecko, Markus Söder

Zakázať, zastropovať ceny. Lídri G7 budú hovoriť o ruskom zlate a rope

26.06.2022 07:00

Štáty skupiny G7 majú na programe stretnutia nielen otázku Ruska, ale aj debatu o mocenských ambíciách Číny či klíme.

vojna na Ukrajine, Charkov

ONLINE: V Kyjeve sa ozvali výbuchy, bude hlavné mesto opäť cieľom?

26.06.2022 06:45

V hlavom meste Ukrajiny opäť zaznamenali výbuchy. Ak Rusko ovládne Donbas, pohne sa ďalej? Podľa Zelenského si Ukrajina všetky dobyté územia vezme späť.

opičie kiahne

WHO nevyhlási stav núdze pre opičie kiahne, treba ich však monitorovať

26.06.2022 06:36

Núdzový výbor WHO uviedol, že mnohé aspekty prudko sa šíriacej nákazy sú "nezvyčajné" a priznal, že opičie kiahne boli roky zanedbávané.

Guantanámo

Afganec sa z Guantanáma dostal po 15 rokoch. Taliban chce dostať von ďalšieho

26.06.2022 06:00

Afganec prepustený po 15 rokoch väznenia na americkej základni Guantánamo na Kube sa v sobotu vrátil domov, kde ho privítali ako hrdinu.

Hanka

Vaše zdravie závisí len od Vás

Štatistiky blogu

Počet článkov: 9
Celková čítanosť: 6275x
Priemerná čítanosť článkov: 697x

Autor blogu

Kategórie

Archív