Založ si blog

Marec – mesiac pohybu a prevencie obezity

Naše aktivity k tohtoročnému Svetovému dňu obezity (WOD) 2022 prebiehajú počas celého mesiaca marec.

Jedna z nich má názov Nordic walking PROTI obezite. Naša organizácia už minulý rok na webinári k WOD 2021 vyzvala všetkých poslucháčov k aktívnemu pohybu a na webstránke sme uverejnili lekcie rôznych druhov pohybových aktivít. Prednášku o účelnosti a význame Nordic walkingu ako dôležitej pohybovej aktivity pre naše telo mala Katka Árendáš, lektorka NW ( video je stále na www.sklon.sk ).

V tomto roku, keďže sme nevedeli, ako sa bude vyvíjať epidemiologická situácia, sme sa chceli zamerať k WOD 2022 na vonkajšie pohybové aktivity. Preto sme spolu s Luciou Okoličányiovou, prezidentkou Slovenskej Nordic walking asociácie pripravili akciu 1. ročník Nordic walking PROTI obezite.

Certifikovaní inštruktori NW na celom Slovensku v lekciách NW účastníkom vysvetlia , čo je to Severská chôdza, ukážu ako sa majú s paličkami správne pohybovať nielen po rovine, ale aj v prostredí s určitým sklonom. Tomuto druhu aktívneho pohybu sa môžu venovať všetci ľudia bez rozdielu veku a hmotnosti. NW je úzko spojený so zdravým životným štýlom a na ľudský organizmus má blahodarný vplyv a jeho pozitívne účinky boli dokázané vedecky . O vplyve NW na prevenciu nadhmotnosti a obezity určite budem ešte písať článok na našom blogu .

Smernice WHO o fyzickej aktivite a sedavom správaní

28.03.2022

V roku 2020 vydala Svetová zdravotnícka organizácia ( WHO ) po 10 rokoch Smernice o fyzickej aktivite a sedavom správaní, ktoré poskytujú odporúčania založené na dôkazoch v oblasti verejného zdravia pre celú populáciu , to znamená pre deti, dospievajúcich, dospelých , starších dospelých, tehotné ženy a po pôrode a ľudí žijúcich s chronickými ochoreniami alebo [...]

Shinrin-yoku – lesná terapia – aký má význam pre naše zdravie ?

26.03.2022

Pri mojej poslednej ceste po Japonsku sme navštevovali rôzne pamiatky a chrámy, väčšina z nich bola obklopená veľmi peknými japonskými záhradami alebo lesmi. Boli sme radi, keď sme si mohli sadnúť a trochu oddýchnuť , prípadne sa občerstviť a pozhovárať o zážitkoch z pobytu. Pripadalo mi zvláštne, že nám ľudia uvoľnili miesto a odišli inde. Až neskôr som sa [...]

Stigma obezity v médiách

24.03.2022

Médiá sú dôležitým a vplyvným zdrojom informácií o nadváhe a obezite. Spôsob, akým médiá zobrazujú, opisujú a informujú verejnosť o obezite, jej príčinách a následkoch hlboko formuje chápanie verejnosti a postoje k tomuto dôležitému zdravotnému problému, ktorý sa dotýkajú nielen jednotlivca, ale celej spoločnosti. Podľa Ruddovho Centra pre potravinovú politiku a [...]

Joe Biden, Nemecko, Markus Söder

Zakázať, zastropovať ceny. Lídri G7 budú hovoriť o ruskom zlate a rope

26.06.2022 07:00

Štáty skupiny G7 majú na programe stretnutia nielen otázku Ruska, ale aj debatu o mocenských ambíciách Číny či klíme.

vojna na Ukrajine, Charkov

ONLINE: V Kyjeve sa ozvali výbuchy, bude hlavné mesto opäť cieľom?

26.06.2022 06:45

V hlavom meste Ukrajiny opäť zaznamenali výbuchy. Ak Rusko ovládne Donbas, pohne sa ďalej? Podľa Zelenského si Ukrajina všetky dobyté územia vezme späť.

opičie kiahne

WHO nevyhlási stav núdze pre opičie kiahne, treba ich však monitorovať

26.06.2022 06:36

Núdzový výbor WHO uviedol, že mnohé aspekty prudko sa šíriacej nákazy sú "nezvyčajné" a priznal, že opičie kiahne boli roky zanedbávané.

Guantanámo

Afganec sa z Guantanáma dostal po 15 rokoch. Taliban chce dostať von ďalšieho

26.06.2022 06:00

Afganec prepustený po 15 rokoch väznenia na americkej základni Guantánamo na Kube sa v sobotu vrátil domov, kde ho privítali ako hrdinu.

Hanka

Vaše zdravie závisí len od Vás

Štatistiky blogu

Počet článkov: 9
Celková čítanosť: 6276x
Priemerná čítanosť článkov: 697x

Autor blogu

Kategórie

Archív