Založ si blog

Naša cesta za zdravím a prevenciou obezity

Vítam Vás na blogu nášho občianskeho združenia, ktoré sa volá Slovenská koalícia ľudí s obezitou a nadváhou ( SKLON ). Názov vytvoril skratku, ktorá má viac významov, či už je to najbežnejší výraz pre výškový rozdiel 2 bodov alebo úrovní, ale môže znamenať aj tendenciu, náklonnosť alebo náchylnosť na určité ochorenia, prípadne nábeh na obezitu.

Naším poslaním je pomáhať všetkým, ktorí majú problém s nadváhou a obezitou, aby mali viacej informácií o tomto ochorení, o jeho prevencii, diagnostike a liečbe. Máme 3 spôsoby obrany proti obezite, a to je prevencia, informovanosť a vzdelávanie. A to je aj našou misiou.

Už od roku 2020 organizujeme každý rok rôzne aktivity v spolupráci s ďalšími organizáciami k Svetovému dňu obezity ( World Obesity Day ), Dňu stigmy, vytvorili sme Akadémiu Zdravia pre vzdelávanie o prevencii obezity, založili SKLONklub s Poradňou zdravia a prevencie obezity pre našich členov a uverejňujeme a informujeme o našich aktivitách v médiách. Viacej na www.sklon.sk, www.poradcaprevyzivu.sk.


Svetový deň obezity má za cieľ upozorniť na rastúcu epidémiu obezity v Európe a potrebu lepšej prevencie a liečby. K tohtoročnému Svetovému dňu obezity ( Worls Obesity Day Europe 2022 ) sme pripravili v spolupráci našimi partnermi viacej akcií. Sú zamerané prednostne na pohybové aktivity, ktoré prebiehajú celý mesiac marec a budeme radi, keď sa ich zúčastníte a prídete medzi nás. O význame pohybu a fyzickej aktivity pre naše zdravie máme na našej stránke preložené veľmi pekné infografiky z Európskej asociácie pre výskum obezity ( EASO). Určite si ich prečítajte.

Na našej webke máte možnosť si tiež pozrieť videa s cvičením od Kompavy, jógu, Fyzio Pilates alebo si zatančiť salsu.

O ďalších našich ďalších aktivitách Vás budeme informovať priebežne.

Smernice WHO o fyzickej aktivite a sedavom správaní

28.03.2022

V roku 2020 vydala Svetová zdravotnícka organizácia ( WHO ) po 10 rokoch Smernice o fyzickej aktivite a sedavom správaní, ktoré poskytujú odporúčania založené na dôkazoch v oblasti verejného zdravia pre celú populáciu , to znamená pre deti, dospievajúcich, dospelých , starších dospelých, tehotné ženy a po pôrode a ľudí žijúcich s chronickými ochoreniami alebo [...]

Shinrin-yoku – lesná terapia – aký má význam pre naše zdravie ?

26.03.2022

Pri mojej poslednej ceste po Japonsku sme navštevovali rôzne pamiatky a chrámy, väčšina z nich bola obklopená veľmi peknými japonskými záhradami alebo lesmi. Boli sme radi, keď sme si mohli sadnúť a trochu oddýchnuť , prípadne sa občerstviť a pozhovárať o zážitkoch z pobytu. Pripadalo mi zvláštne, že nám ľudia uvoľnili miesto a odišli inde. Až neskôr som sa [...]

Stigma obezity v médiách

24.03.2022

Médiá sú dôležitým a vplyvným zdrojom informácií o nadváhe a obezite. Spôsob, akým médiá zobrazujú, opisujú a informujú verejnosť o obezite, jej príčinách a následkoch hlboko formuje chápanie verejnosti a postoje k tomuto dôležitému zdravotnému problému, ktorý sa dotýkajú nielen jednotlivca, ale celej spoločnosti. Podľa Ruddovho Centra pre potravinovú politiku a [...]

opičie kiahne

WHO nevyhlási stav núdze pre opičie kiahne, treba ich však monitorovať

26.06.2022 06:36

Núdzový výbor WHO uviedol, že mnohé aspekty prudko sa šíriacej nákazy sú "nezvyčajné" a priznal, že opičie kiahne boli roky zanedbávané.

Guantanámo

Afganec sa z Guantanáma dostal po 15 rokoch. Taliban chce dostať von ďalšieho

26.06.2022 06:00

Afganec prepustený po 15 rokoch väznenia na americkej základni Guantánamo na Kube sa v sobotu vrátil domov, kde ho privítali ako hrdinu.

pád, sucho

Miláno pre sucho vypína fontány. Šetrite vodou, odkázalo občanom

25.06.2022 22:11

V Taliansku sa podľa odhadov 42 percent pitnej vody stráca v dôsledku starých a zle udržiavaných potrubí.

Drevo

Cena dreva v Česku stúpla trojnásobne, ľudia sa zásobujú aj na desať zím

25.06.2022 21:30

Ešte v roku 2019 bola priemerná cena dreva 853 Kč (34,49 eura) za kubík a museli ho dávať do medziskladov.

Hanka

Vaše zdravie závisí len od Vás

Štatistiky blogu

Počet článkov: 9
Celková čítanosť: 6272x
Priemerná čítanosť článkov: 697x

Autor blogu

Kategórie

Archív